logo

<<  3/7 >>

Rumunsko 2012

25.6.2012 20:48

Ani tohto roku sme nemohli vynechať našu obľúbenú destináciu - Rumunsko.

A opäť sme zamierili do oblasti Caransebes, kde sa dá jazdiť v tak rôznom teréne ako snáď nikde inde. Máme tu krásne prejazdy hrebeňmi vo výškach + 2000 m.n.m., máme krásne lesné cesty v bukových lesoch. Potoky sú plné vody a o brodenie nieto núdze. Máme tu ťažké výjazdy a zjazdy, ktoré sú plné výmoľov a terénnych nerovností. Máme náročné lesné cesty s hlbokými koľajami, kde to jednoducho bez navijakov nejde.

Ale máme tu aj milých ľudí, domorodcov, ktorí nám zamávajú a pri ktorých sa radi zastavíme a prehodíme kus reči. Deckám radi rozdáme cukríky a podáme im ruky - ich očká svietia radosťou. Na pastviskách stretneme pastierov, ktorí radi bartrujú ovčí syr za nejaké to pivko alebo cigu. Tu sa ozaj nemusíme báť, že na nás bude niekto nevraživo zazerať, alebo zohýňať sa pre kameň, ktorý chce po nás hodiť. Nikto nebude volať policajtov, práve naopak, policajti sa pri nás radi zastavia a prehodia pár slov. Posledné roky stretávame mnoho štvorkolkárov, ktorí si tento "kúsok offroadového raja" prišli tiež užiť. Sú to skupiny rakušanov, nemcov, čechov aj slovákov. Bohužiaľ nie všetci vedia ako sa správať k prírode, kde sa dá jazdiť a kde už nie. Treba si uvedomiť, ako sa správať. Aby sme tu mohli všetci jazdiť ešte veľmi dlho, keďže naša krajina bohužiaľ nepatrí k "offroadovým rajom".

Tento rok sme sa vybrali v menšej skupine šesť hláv, všetko starí známi, dokonca s nami prišiel aj minuloročný smoliar Ivan, ktorý tu minulý rok totálne rozbil štvorkolku. Prišiel si pozrieť ten "kamienok", ktorý ho minulý rok zhodil zo sedla. :-) Tento rok sme aj trochu pracovali, pretože sme si doniesli dve tohtoročné novinky, ktoré sme patrične testovali. Milan si zobral pod palec nový Can-Am Outlander 1000 na novom G2-kovom ráme a Martin testoval novinku z dielní CF MOTO - Gladiator X8 V-Twin. Testy dopadli na výbornú, obe novinky pracovali počas celého tripu bez problémov a porúch. Mrknite rozsiahlu fotogalériu :-)


Fotogaléria
Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku

<<  3/7 >>© Všetky práva vyhradené - www.stvorkolky.sk
Tvorba web stránok

Všetky práva vyhradené - www.stvorkolky.sk
Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT
Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies