logo<<  2/5 >>

Prowler HDX 700 XT

Prowler HDX 700 XT

Prowler HDX 700 XT

Prowler HDX 700 XT
Prowler HDX 700 XT


Popis

UTV Prowler HDX 700
bolo v roku 2011 zvolené za najlepšie Heavy-Duty UTV na trhu. A má k tomu mnoho dobrých dôvodov: Plne nezávislé zavesenie všetkých kolies. Zadné tlmiče FOX FLOAT ® Coil-Over. Obrovská sklápacia korba, na ktorú naložíte bezmála pol tony kamenia, štrku alebo balíkov sena a je dostatočne veľká aj na europaletu. A ak potrebujete, behom chvíľky môžete zložiť bočnice a premeniť korbu na veľké praktické plato. Elektronický posilňovač riadenia a päťpolohovo nastaviteľný volant zaisťuje špičkovú ovládateľnosť, posilňovač riadenia navyše funguje ešte skôr, než sa vôbec rozbehnete. Prowler HDX™ utiahne až 680 kg a navyše vám ponúkne hneď tri miesta na sedenie v prvom rade. Najväčšia sklápacia korba na trhu! Je možné za príplatok vybaviť navijakom a ťažným zariadením.

Homologizácia: PS (+280€)


Farebné prevedenie: čierna, camo
 • Motor 700i H1

  Motor 700i H1 je agilný, kvapalinou chladený jednovalec s objemom 695 ccm s obrovskou ťažnou silou, veľkým točivým momentom a nízkou spotrebou. Elektronické vstrekovanie zaisťuje čisté spaľovanie s vysokou účinnosťou, okamžitou reakciou na pridanie plynu, spoľahlivé štartovanie pri každej teplote a optimálne zloženie zmesi nezávisle na nadmorskej výške.


  Nákladná korba

  Kľúčovým prvkom, ktorý z Prowlera robí tak dokonalo univerzálny stroj je táto obrovská sklápacia nákladná korba. Naložíte na ňu až 460 kíl, pohodlne do nej dáte aj europaletu a pokiaľ potrebujete odviezť ešte väčší náklad jednoducho dáte dole bočnice a korbu behom chvílky premeníte na praktické plato.


  Tri miesta na sedenie

  Ako prvé UTV na trhu ponúka Prowler HDX tri miesta na sedenie v prvej rade. Vďaka tomu zvládnete aj ťažkú prácu rýchlejšie a pohodlnejšie a nemusel sa kvôli tomu predlžovať rázvor Prowlera ani zmenšovať jeho ložná plocha.


  Nastaviteľný volant

  Výškovo nastaviteľný volant je ďalšou exkluzívnou prednosťou strojov Arctic Cat. Dodá vám nie len pocit mimoriadneho komfortu, ale hlavne vám umožní nájsť si tú najpohodlnejšiu polohu pri riadení. Odteraz už budete mať všetky dôležité ovládacie prvky na dosah ruky. Presne ako potrebujete.


  Poloha Parking

  Vďaka užitočnej parkovacej polohe "P" na prevodovke už nemusíte pri každom zastavení zaťahovať ručnú brzdu. Arctic Cat doporučuje vždy pred opustením vašeho stroja zaradiť túto parkovaciu polohu.


  Pohon 4x4

  Tento elektricky pripojiteľný pohon všetkých kolies vás dostane na miesta, o ktorých ste doteraz mohli snívať, umožní vám lepšiu trakciu v náročných podmienkach a suverénnu priechodnosť extrémnym terénom. Všetky štvorkolky 4x4 sú vybavené voliteľným náhonom buď len zadnej (2WD) alebo aj prednej (4WD) nápravy, popr. v režime 4WD s elektrickou uzávierkou predného diferenciálu. Výhodou elektronicky pripojiteľného náhonu predných kolies je to, že si ich môžete pripojiť v predstihu tak, ako chcete vy a nie ako je to u automatických systémov až v okamihu, kedy sa kolesá už pretáčajú. Náhon 4x4 oceníte aj v zime, kedy môžete miesto kolies namontovať snežné pásy a premeniť váš stroj vo vysoko účinné snežné vozidlo.


  Kotúčové brzdy

  Výkonné brzdy sú rovnako dôležité ako výkonný motor. Na hydraulické kotúčové brzdy s vŕtanými kotúčmi, brzdovými strmeňmi s veľkým priemerom piestov a pancierovými hadicami sa vždy môžete spoľahnúť pri posúvaní limitov vašich jazdeckých schopností.


  Duro 3 Star Kaden

  Vynikajúce univerzálne trojplátňové pneumatiky Duro 3 Star Kaden sú obľúbenou voľbou vyznávačov terénu. S nimi sa vždy dostanete tam, kam potrebujete, môžete s nimi robiť všetko, čo chcete a vždy vám dodajú excelentný grip a pohodlnú jazdu. Modely HDX sú štandartne dodávané s týmito atraktívnymi hliníkovými diskami


  Posilňovač riadenia

  Menšia únava, jednoduchšie riadenie a ľahšie ovládanie. Posilňovač riadenia nielen výrazne znižuje silu potrebnú k riadeniu, ale zároveň pôsobí ako účinný tlmič úderov do riadítok alebo volantu, keď v rýchlosti zachytíte o kameň alebo peň, alebo prehliadnete dieru vo vysokej tráve.


  DURAMATIC™

  Spoľahlivá automatická prevodovka DURAMATIC™ je konštruovaná pre najťažšie zaťaženie. Tento robusný variátor s plynule meniteľným prevodom reaguje okamžite na zmenu otáčiek, rýchlosti alebo zaťaženia motora. Prevodovku DURAMATIC™ tvoria tri hlavné prvky - primárna (hnacia) spojka, sekundárna (hnaná) spojka a ozubený klinový remeň, to všetko ešte doplnené o rozbehovú spojku, vďaka ktorej môže byť primárna spojka neustále zopnutá, čo zmenšuje opotrebovanie hnacieho remeňa. Prevodovka DURAMATIC™ má polohy L/H/N/R/P (redukcia/rýchlosť dopredu/neutrál/spiatočka a parking (u vybraných modelov)a podporuje brzdenie motorom z prudkého kopca.


  Nezávislé zavesenie

  Nezávislé zavesenie všetkých kolies s čo najmenším počtom pohyblivých dielov. Robusné, vylepšené dvojité A-ramená sú veľmi vysoko efektívne v celej dĺžke zdvihu pérovania, absorbujú najtvrdšie nárazy, znižujú ovládacie sily v riadení a pomáhajú minimalizovať nakláňanie v zátačkách.


  Priečny stabilizátor

  Priečny stabilizátor na zadnej náprave obmedzuje nakláňanie štvorkolky v zákrutách. Pri rýchlom prejazde zákruty sa hmotnosť štvorkolky prenáša na vonkajšiu stranu, vonkajšie pružiny sa viac stláčajú ako vnútorné a štvorkolka má tendenciu sa odkláňať. Stabilizátor tento pohyb vyrovnáva tým, že zaťažuje aj pružinu vnútorného kolesa a zmenšuje tak nakláňanie štvorkolky. Tým prináša stabilnejší pocit z jazdy a umožňuje vyššiu rýchlosť  pri prejazde zákruty s vyšším komfortom.


  Uzávierka diferenciálu

  Ľahko ovládateľná elektrická uzávierka predného diferenciálu umožňuje podstatne zvýšiť trakciu kolies v náročnom teréne a pritom zachovať ľahké a obratné riadenie. Pri normálnej jazde v režime 4x4 sú predné kolesá poháňané cez otvorený diferenciál prednej nápravy. Ten umožňuje, aby sa mohli v zátačkách predné kolesá otáčať rôznou rýchlosťou a tým umožňuje jednoduché a ľahké ovládanie. Zapnutím uzávierky predného diferenciálu pri zaradenom pohone všetkých kolies (4WD) maximalizujete trakciu v ťažkom, extrémnom teréne, tam, kde by sa niektoré z predných kolies mohlo začať pretáčať. Sila motora ide potom rovnomerne na všetky štyri kolesá a to umožní s dôverou vyšplhať a zdolať akúkoľvek prekážku. Stačí len stlačiť tlačítko.

 • ARCTIC CAT

  Americká značka Textron / Arctic Cat patrí k popredným svetovým výrobcom štvorkoliek a snežných skútrov.
  Spoločnosť založil v roku 1960 Edgar Hetteen, "Otec snežných skútrov", ktorý začal vyrábať snežné skútre v meste Thief River Falls v Minnesote.
  Prvá štvorkolka Arctic Cat bola uvedená na trh v roku 1995 a vďaka mimoriadnemu pomeru kvality, úžitkovej hodnoty a technických parametrov svojich štvorkoliek sa Arctic Cat čoskoro stal jednou z najprestížnejších svetových značiek. Pre ich vyhlásenú spoľahlivosť a odolnosť slúžia štvorkolky Arctic Cat aj v armáde USA.
 • Motor
  typ                                 štvortaktný jednovalec, SOHC, 4 ventily, EFI 
  Objem                                 695 ccm
  Zapalovanie                                 CDI 
  Chladenie                                 kvapalinové, elektrický ventilátor 

  Hnací systém
  Pohon                                2x4 / 4x4, elektricky prepínateľný 
  Prevodovka                                automatická Duramatic, L/H/N/R, brzdenie motorom 
  Uzávierka p. diferenciálu                                áno, elektrické ovládanie 
  Prevod                                predný + zadný kardan 

  Podvozok
  Zavesenie predné                                nezávislé dvojité A-ramená 
  Zavesenie zadné                                nezávislé dvojité A-ramená s priečnym stabilizátorom 
  Tlmiče predné                                hydraulické, 5 - polohové nastavenie prepätia pružín 
  Tlmiče zadné                                Značkové vzduchové tlmiče FOX FLOAT ® 
  Zdvih tlmičov P/Z                                254 / 254 mm 
  Brzdy predné                                2 x hydraulická kotúčová 
  Brzdy zadné                                1 x hydraulická kotúčová 
  Pneu predné                                26 x 9-14, Duro 3 Star Kaden 
  Pneu zadné                                26 x 11-14, Duro 3 Star Kaden 

  Rozmery a hmotnosti
  Celková dĺžka                                3277 mm
  Celková šírka                                1524 mm
  Celková výška                                2006 mm
  Svetlá výška                                254 mm
  Rázvor                                2159 mm
  Hmotnosť bez náplní                                619 kg
  Palivová nádrž                                31 litrov

  Legislatíva
  Homologizácia                                áno, je možná (T3) 
  COC list                                áno 
  Technický preukaz                                áno, je možný 
  Vodičské oprávnenie                                skupina B (osobný automobil) 

  Ostatné
  Farba                                Čierna 
                                 Kamufláž 


<<  2/5 >>

Zdielajte tento produkt
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print


© Všetky práva vyhradené - www.stvorkolky.sk
Tvorba web stránok

Všetky práva vyhradené - www.stvorkolky.sk
Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT
Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies