logo


<<  2/6 >>

Štvorkolka Arctic Cat Alterra 450

Štvorkolka Arctic Cat Alterra 450

Štvorkolka Arctic Cat Alterra 450

Štvorkolka Arctic Cat Alterra 450
Štvorkolka Arctic Cat Alterra 450
Štvorkolka Arctic Cat Alterra 450


Popis

Arctic Cat Alterra 450

Štvorkolka je rezkejšia, ľahšia a všestrannejšia ako konkurencia; skvelá na výlety aj neúnavný pracant. Všetko od automatickej prevodovky Duramatic a prepínateľného pohonu 2WD / 4WD až po nové kompozitné nosiče SpeedRack2 vám poskytne kopec zábavy i vysokú pracovnú morálku; štvorkolka od spoločnosti Arctic Cat, Alterra je doposiaľ najkomplexnejšou kombináciou dokonalého odpruženia, špičkovej ovládateľnosti, úchvatného designu a vysokej funkčnosti. S výkonným, kvapalinou chladeným motorom a úplne novým vylepšeným podvozkom predstihuje Alterra 450 konkurenciu vo všetkých smeroch, od výkonu, cez jazdné vlastnosti až po úžitkovú hodnotu a dlhodobú spoľahlivosť.

ŠPZ v cene

Farebné prevedenie: červená, zelená
                                   
 • Srdcom novej generácie štvorkoliek Arctic Cat Alterra je osvedčený, spoľahlivý, štvorventilový, kvapalinou chladený, 4taktný jednovalec s objemom 443 ccm. Výkonný motor dáva štvorkolke živú akceleráciu a obrovskú ťažnú silu. Elektronické vstrekovanie paliva zabezpečuje nízku spotrebu, čisté spaľovanie, okamžitú reakciu na plyn, optimálne zloženie zmesi nezávislé od nadmorskej výšky a spoľahlivé štartovanie pri každej teplote. 

  Od základu úplne nový podvozok má nižšie ťažisko a rázvor predĺžený o 5 cm, čo sa pozitívne odrazilo na výrazne vyššej stabilite jazdy. Napriek dlhšiemu rázvoru však zostala celková dĺžka štvorkolky zachovaná. Nový podvozok dáva štvorkolke omnoho lepšiu ovládateľnosť, jedinečnú obratnosť a dominantné jazdné vlastnosti v teréne - hrboly na ceste si Alterra dáva na raňajky, na obed i na večeru. A pretože je motor v novom ráme uložený o 8cm viac vpredu, máte teraz v stupačkách ešte viac miesta pre jednoduchšie ovládanie. V mieste stupačiek je Alterra naviac užšia pre väčšie jazdné pohodlie. 

  Nová Alterra vás príjemne prekvapí svojou dokonale premyslenou ergonómiou. Jazdá poloha je vzpriamenejšia a uvoľnenejšia, čo prináša lepšiu ovládateľnosť a znižuje únavu z jazdy. A so zmenšeným polomerom otáčania, vyžadujúcim menšie zásahy vodiča, je táto štvorkolka taktiež obratnejšia a omnoho ľahšie ovládateľná.

  Elektricky pripojiteľný pohon všetkých kolies vás dostane na miesta, o ktorých ste doposiaľ mohli len snívať. Umožňuje suverénnu priechodnosť i najťažším terénom. Pri štvorkolkách Alterra si môžete vybrať medzi pohonom len zadnej nápravy (2WD) a pohonom všetkých kolies (4WD). Výhodou tohto systému je, že si pohon 4x4 môžete včas dopredu sami zapojiť podľa situácie a nie, ako u automatických systémov, až v okamihu, keď už sa predné kolesá začali pretáčať. 

  Kompletne prepracovaný systém SpeedRack II z extrémne odolného, oceľovými trúbkami vyztuženého kompozitného plastu, s protisklzovým povrchom TPE poskytuje pevnú a stabilnú platformu, s možnosťou rýchleho upínania príslušenstva.  Za niekoľko sekúnd pripevníte na predný alebo zadný nosič SpeedRack II akékoľvek kompatibilné príslušenstvo, púzdro na pušku alebo držiak náradia, bez obavy, že cestou niečo stratíte. 

  Informatívny multifunkčný displej prehľadne zobrazuje všetky dôležité údaje, ktoré pri jazde môžete potrebovať: rýchlomer, palivomer, indikátor zaradeného pohonu 2WD / 4WD, celkové i denné počítadlo kilometrov, počítadlo najazdených motohodín, indikátor zaradenej rýchlosti L/H/N/R, digitálne hodiny, kontrolky diaľkových, smerových a výstražných svetiel. 

  Výkonné brzdy sú rovnako dôležité ako výkonný motor. Na hydraulické kotúčové brzdy s vŕtanými kotúčmi, brzdovými strmeňmi s veľkým priemerom piestov a značkovými pancierovými hadicami SteelFlex sa vždy môžete spoľahnúť pri posúvaní limitov vašich jazdeckých schopností.

  Spoľahlivá automatická prevodovka DURAMATIC ™ je konštruovaná pre najťažšie podmienky. Robusný variátor s plynule meniteľným prevodom reaguje okamžite na zmenu otáčiek, rýchlosti jazdy alebo zaťaženia motora. Variátor je naviac doplnený o odstredivú rozbehovú spojku, vďaka ktorej môže zostať primárna spojka neustále zopnutá. Tým sa výrazne znižuje opotrebenie hnacieho remeňa, záber je prakticky okamžitý a dokonale plynulý. Prevodovka DURAMATIC™ s polohami L/H/N/R/P (redukcia / rýchlosť dopredu / neutrál / spiatočka a parking) zároveň podporuje účinne brzdenie motorom pri jazde z kopca.

 • ARCTIC CAT

  Americká značka Textron / Arctic Cat patrí k popredným svetovým výrobcom štvorkoliek a snežných skútrov.
  Spoločnosť založil v roku 1960 Edgar Hetteen, "Otec snežných skútrov", ktorý začal vyrábať snežné skútre v meste Thief River Falls v Minnesote.
  Prvá štvorkolka Arctic Cat bola uvedená na trh v roku 1995 a vďaka mimoriadnemu pomeru kvality, úžitkovej hodnoty a technických parametrov svojich štvorkoliek sa Arctic Cat čoskoro stal jednou z najprestížnejších svetových značiek. Pre ich vyhlásenú spoľahlivosť a odolnosť slúžia štvorkolky Arctic Cat aj v armáde USA.
 • Motor
  typ                              štvordobý jednovalec SOHC, 4 ventily, EFI 
  Objem                              443 ccm
  Vŕtanie x zdvih                              89 x 71,2 mm
  Zapaľovanie                              CDI 
  Chladenie                              kvapalinové + elektrický ventilátor 

  Hnací systém
  Pohon                             2x4 / 4x4, elektricky prepínateľný 
  Prevodovka                             automatická CVT, L/H/N/R, brzdenie motorom 
  Prevod                             kardanom 

  Podvozok
  Zavesenie predné                            nezávislé, dvojité A-ramená 
  Zavesenie zadné                            nezávislé, dvojité A-ramená 
  Tlmiče predné                            Ride-in, hydraulické tlmiče, nastaviteľné predpätie pružín 
  Tlmiče zadné                            Ride-in, hydraulické tlmiče, nastaviteľné predpätie pružín 
  Brzdy predné                            2x hydraulická, kotúčová 
  Brzdy zadné                            1x hydraulická, kotúčová 
  Pneu predné                            24 x 8 -12, Kenda Pathfinder 
  Pneu zadné                            24 x 10-12, Kenda Pathfinder 

  Rozmery a hmotnosti
  Celková dĺžka                            2130 mm
  Celková šírka                            1130 mm
  Celková výška                            1190 mm
  Svetlá výška                            254 mm
  Rázvor                            1217 mm
  Hmotnosť bez náplní                            286 kg
  Palivová nádrž                            15 litrov
  Nosnosť zadnej korby                            68 kg

  Legislatíva
  Homologizácia                            áno 
  COC list                            áno 
  Technický preukaz                            áno 
  Vodičské oprávnenie                            skupina B (osobný automobil) 

  Ostatné
  Farba                            Červená 
                             Zelená 


<<  2/6 >>

Zdielajte tento produkt
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print


© Všetky práva vyhradené - www.stvorkolky.sk
Tvorba web stránok

Všetky práva vyhradené - www.stvorkolky.sk
Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT
Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies