logo



 1/6 >>

Štvorkolka Arctic Cat Alterra 400

Štvorkolka Arctic Cat Alterra 400

Štvorkolka Arctic Cat Alterra 400

Štvorkolka Arctic Cat Alterra 400
Štvorkolka Arctic Cat Alterra 400
Štvorkolka Arctic Cat Alterra 400


Popis

Arctic Cat Alterra 400

Pracovno - rekreačná štvorkolka spoločnosti Arctic Cat, Alterra 400, je doposiaľ najkomplexnejšou kombináciou dokonalého odpruženia, špičkovej ovládateľnosti, úžasného dizajnu a premyslenej funkčnosti. Ako štvorkolka s atraktívnym moderným vzhľadom, výkonným motorom 366ccm, úplne novým vylepšeným podvozkom a novými kompozitnými nosičmi, predstihuje Arctic Cat Alterra 400 konkurenciu vo všetkých smeroch. Od výkonu, cez jazdné vlastnosti, až po úžitkovú hodnotu a dlhodobú spoľahlivosť.

ŠPZ v cene

Farebné prevedenie: červená, zelená
                                   




 • Pokiaľ ide o silu motora, nebudete veriť, že tento vzduchom a olejom chladený štvordobý štvorventilový motor s objemom 367 ccm, je iba jednovalec. Kombinácia výkonného motora a dokonalého podvozku Alterry 400 vám pri každej jazde spoľahlivo vykúzli úsmev na tvári.

  Od základu úplne nový podvozok má nižšie ťažisko a rázvor predĺžený o 5 cm, čo sa pozitívne odrazilo na výrazne vyššej stabilite jazdy. Napriek dlhšiemu rázvoru však zostala celková dĺžka štvorkolky zachovaná. Nový podvozok dáva štvorkolke omnoho lepšiu ovládateľnosť, jedinečnú obratnosť a dominantné jazdné vlastnosti v teréne - hrboly na ceste si Alterra dáva na raňajky, na obed i na večeru. A pretože je motor v novom ráme uložený o 8 cm viac vpredu, máte teraz v stúpačkách ešte viac miesta pre jednoduchšie ovládanie. V mieste stúpačiek je Alterra naviac užšia pre väčšie jazdné pohodlie. 

  Nová Alterra vás príjemne prekvapí svojou dokonale premyslenou ergonómiou. Jazdá poloha je vzpriamenejšia a uvoľnenejšia, čo prináša lepšiu ovládateľnosť a znižuje únavu z jazdy. A so zmenšeným polomerom otáčania, vyžadujúcim menšie zásahy vodiča, je táto štvorkolka taktiež obratnejšia a omnoho ľahšie ovládateľná.

  Elektricky pripojiteľný pohon všetkých kolies vás dostane na miesta, o ktorých ste doposiaľ mohli len snívať. Umožňuje suverénnu priechodnosť i najťažším terénom. Pri štvorkolkách Alterra si môžete vybrať medzi pohonom len zadnej nápravy (2WD) a pohonom všetkých kolies (4WD). Výhodou tohto systému je, že si pohon 4x4 môžete včas dopredu sami zapojiť podľa situácie a nie, ako u automatických systémov, až v okamihu, keď už sa predné kolesá začali pretáčať. 

  Kompletne prepracovaný systém SpeedRack II z extrémne odolného, oceľovými trúbkami vyztuženého kompozitného plastu, s protisklzovým povrchom TPE poskytuje pevnú a stabilnú platformu, s možnosťou rýchleho upínania príslušenstva.  Za niekoľko sekúnd pripevníte na predný alebo zadný nosič SpeedRack II akékoľvek kompatibilné príslušenstvo, puzdro na pušku alebo držiak náradia, bez obavy, že cestou niečo stratíte. 

  Informatívny multifunkčný displej prehľadne zobrazuje všetky dôležité údaje, ktoré pri jazde môžete potrebovať: rýchlomer, palivomer, indikátor zaradeného pohonu 2WD / 4WD, celkové i denné počítadlo kilometrov, počítadlo najazdených motohodín, indikátor zaradenej rýchlosti L/H/N/R, digitálne hodiny, kontrolky diaľkových, smerových a výstražných svetiel. 

  Výkonné brzdy sú rovnako dôležité ako výkonný motor. Na hydraulické kotúčové brzdy s vŕtanými kotúčmi, brzdovými strmeňmi s veľkým priemerom piestov a značkovými pancierovými hadicami SteelFlex sa vždy môžete spoľahnúť pri posúvaní limitov vašich jazdeckých schopností.

  Spoľahlivá automatická prevodovka DURAMATIC ™ je konštruovaná pre najťažšie podmienky. Robusný variátor s plynule meniteľným prevodom reaguje okamžite na zmenu otáčiek, rýchlosti jazdy alebo zaťaženia motora. Variátor je naviac doplnený o odstredivú rozbehovú spojku, vďaka ktorej môže zostať primárna spojka neustále zopnutá. Tým sa výrazne znižuje opotrebenie hnacieho remeňa, záber je prakticky okamžitý a dokonale plynulý. Prevodovka DURAMATIC™ s polohami L/H/N/R/P (redukcia / rýchlosť dopredu / neutrál / spiatočka a parking) zároveň podporuje účinne brzdenie motorom pri jazde z kopca.

 • ARCTIC CAT

  Americká značka Textron / Arctic Cat patrí k popredným svetovým výrobcom štvorkoliek a snežných skútrov.
  Spoločnosť založil v roku 1960 Edgar Hetteen, "Otec snežných skútrov", ktorý začal vyrábať snežné skútre v meste Thief River Falls v Minnesote.
  Prvá štvorkolka Arctic Cat bola uvedená na trh v roku 1995 a vďaka mimoriadnemu pomeru kvality, úžitkovej hodnoty a technických parametrov svojich štvorkoliek sa Arctic Cat čoskoro stal jednou z najprestížnejších svetových značiek. Pre ich vyhlásenú spoľahlivosť a odolnosť slúžia štvorkolky Arctic Cat aj v armáde USA.
 • Motor
  typ                         štvordobý jednovalec SOHC, 4 ventily 
  Objem                         367 ccm
  Vŕtanie x zdvih                         81 x 71,2 mm
  Zapalovanie                         CDI 
  Chladenie                         vzduchom a olejom 

  Hnací systém
  Pohon                         2x4 / 4x4, elektricky prepínateľný 
  Prevodovka                         automatická CVT, L/H/N/R, brzdenie motorom 
  Prevod                         kardanom 

  Podvozok
  Zavesenie predné                        nezávislé dvojité A-ramená 
  Zavesenie zadné                        nezávislé dvojité A-ramená 
  Tlmiče predné                        Ride-in, hydraulické tlmiče, nastaviteľné predpätie pružín 
  Tlmiče zadné                        Ride-in, hydraulické tlmiče, nastaviteľné predpätie pružín 
  Brzdy predné                        2x hydraulická kotúčová 
  Brzdy zadné                        1x hydraulická kotúčová 
  Pneu predné                        24 x 8 -12, Kenda Pathfinder 
  Pneu zadné                        24 x 10-12, Kenda Pathfinder 

  Rozmery a hmotnosti
  Celková dĺžka                        2130 mm
  Celková šírka                        1130 mm
  Celková výška                        1190 mm
  Svetlá výška                        254 mm
  Hmotnosť bez náplní                        283 kg
  Palivová nádrž                        15 litrov
  Nosnosť zadnej korby                        68 kg

  Legislatíva
  Homologizácia                        áno 
  COC list                        áno 
  Technický preukaz                        áno 
  Vodičské oprávnenie                        skupina B (osobný automobil) 

  Ostatné
  Farba                        Červená 
                         Zelená 


 1/6 >>

Zdielajte tento produkt
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print


© Všetky práva vyhradené - www.stvorkolky.sk
Tvorba web stránok

Všetky práva vyhradené - www.stvorkolky.sk
Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT
Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies