logo<<  3/6 >>

Štvorkolka Arctic Cat Alterra 700

Štvorkolka Arctic Cat Alterra 700

Štvorkolka Arctic Cat Alterra 700

Štvorkolka Arctic Cat Alterra 700
Štvorkolka Arctic Cat Alterra 700
Štvorkolka Arctic Cat Alterra 700


Popis

Arctic Cat Alterra 700

Nová generácia štvorkoliek Arctic Cat je lepšia, výkonnejšia, ovládateľnejšia a krajšia. Pracovno-rekreačná štvorkolka Arctic Cat Alterra 700i vás uchváti nielen svojimi parametrami, ale aj moderným dizajnom s agresívnym vzhľadom a ostrými líniami. Nový prístup k dizajnu prinášajú aj atraktívne, vysoko svietivé halogénové predné svetlomety a moderné LED osvetlenie. Nový motor, podvozok a pruženia posúvajú jazdné vlastnosti štvorkolky značky Arctic Cat, Alterra 700i, na úplne novú úroveň. Zmenená geometria prednej nápravy zlepšuje presnosť riadenia, a v kombinácii s prepracovanou ergonómiou a vysokou úrovňou pohodlia prináša viac komfortu a výrazne uľahčuje jazdu.

ŠPZ v cene

Farebné prevedenie: červená
                                   
 • Arctic Cat vyvinul veľké úsilie na vývoj celkom nového motora. Nová generácia štvorkoliek Arctic Cat je poháňaná od základu celkom novým vysokovýkonným motorom 695 ccm EFI. Významná starostlivosť bola venovaná tiež systému vstrekovania a výsledky hovoria za seba: zníženie spotreby o 25% a výrazné zníženie emisií CO2. Hlučnosť nového motora bola znížená o 8 dB. Motor je spojený s dvojrýchlostnou prevodovkou s extrémne silnou redukciou, neutrálom, spiatočkou, parkovacou polohou a motorovou brzdou. Vzduchový filter je umiestnený pod sedadlom a umožňuje jednoduchší prístup a ľahšiu údržbu.

  Celkom nové nosiče sú teraz z protišmykového plastu a vynikajú praktickosťou vďaka novému inteligentnému uchycovaniu príslušenstva SpeedRack II. Zaujímavosťou je, že predný aj zadný nosič sú symetrické.

  Osvetlenie najnovšej generácie kombinuje LED svetlá pre denné svietenie s vysoko svietiacimi šošovkami. Zadné svetlá s technológiou LED nielen vyzerajú pekne, ale majú aj zvýšenú svietivosť pre väčšiu aktívnu bezpečnosť.

  Zásadnou zmenou prešiel aj podvozok novej modelovej rady. Ten má teraz o 5cm predĺžený rozvor, čím XR 700 získal vyššiu stabilitu pri zachovaní rovnakej dĺžky. V novom ráme je motor posadený o 8cm viac vpredu, takže stupačky poskytujú ešte viac pohodlia a umožňujú jednoduchšie ovládanie stroja.

  Menšia únava, jednoduchšie riadenie a ľahšie ovládanie. Posilňovač riadenia nie len výrazne znižuje silu potrebnú k riadeniu, ale zároveň pôsobí ako účinný tlmič úderov do riadidiel alebo volantu keď náhodou v rýchlosti zavadíte o kameň alebo peň, alebo prehliadnete dieru vo vysokej tráve.

  Spoľahlivá automatická prevodovka DURAMATIC™ je konštruovaná pre najťažšie zaťaženie. Tento robusný variátor s plynule meniteľným prevodom reaguje okamžite na zmenu otáčiek, rýchlosti alebo zaťaženia motora. Prevodovku DURAMATIC™ tvoria tri hlavné prvky - primárna (hnacia) spojka, sekundárna (hnaná) spojka a ozubený klinový remeň, to všetko ešte doplnené o rozbehovú spojku, vďaka ktorej môže byť primárna spojka neustále zopnutá, čo zmenšuje opotrebovanie hnacieho remeňa. Prevodovka DURAMATIC™ má polohy L/H/N/R/P (redukcia/rýchlosť dopredu/neutrál/spiatočka a parking (u vybraných modelov) a podporuje brzdenie motorom z prudkého kopca.

  Ľahko ovládateľná elektrická uzávierka predného diferenciálu umožňuje podstatne zvýšiť trakciu kolies v náročnom teréne a pritom zachovať ľahké a obratné riadenie. Pri normálnej jazde v režime 4x4 sú predné kolesá poháňané cez otvorený diferenciál prednej nápravy. Ten umožňuje, aby sa mohli v zátačkách predné kolesá otáčať rôznou rýchlosťou a tým umožňuje jednoduché a ľahké ovládanie. Zapnutím uzávierky predného diferenciálu pri zaradenom pohone všetkých kolies (4WD) maximalizujete trakciu v ťažkom, extrémnom teréne, tam, kde by sa niektoré z predných kolies mohlo začať pretáčať. Sila motora ide potom rovnomerne na všetky štyri kolesá a to umožní s dôverou vyšplhať a zdolať akúkoľvek prekážku. Stačí len stlačiť tlačídlo.

  Elektricky pripojiteľný pohon všetkých kolies vás dostane na miesta, o ktorých ste doteraz mohli snívať, umožní vám lepšiu trakciu v náročných podmienkach a suverénnu priechodnosť extrémnym terénom. Všetky štvorkolky 4x4 sú vybavené voliteľným náhonom buď len zadnej (2WD) alebo aj prednej (4WD) nápravy, popr. v režime 4WD s elektrickou uzávierkou predného diferenciálu. Výhodou elektronicky pripojiteľného náhonu predných kolies je to, že si ich môžete pripojiť v predstihu tak, ako chcete vy a nie ako je to u automatických systémov až v momente, kedy sa kolesá už pretáčajú. Náhon 4x4 oceníte aj v zime, kedy môžete miesto kolies namontovať snežné pásy a premeniť váš stroj vo vysoko účinné snežné vozidlo.

 • ARCTIC CAT

  Americká značka Textron / Arctic Cat patrí k popredným svetovým výrobcom štvorkoliek a snežných skútrov.
  Spoločnosť založil v roku 1960 Edgar Hetteen, "Otec snežných skútrov", ktorý začal vyrábať snežné skútre v meste Thief River Falls v Minnesote.
  Prvá štvorkolka Arctic Cat bola uvedená na trh v roku 1995 a vďaka mimoriadnemu pomeru kvality, úžitkovej hodnoty a technických parametrov svojich štvorkoliek sa Arctic Cat čoskoro stal jednou z najprestížnejších svetových značiek. Pre ich vyhlásenú spoľahlivosť a odolnosť slúžia štvorkolky Arctic Cat aj v armáde USA.
 • Motor
  typ                                štvortaktný jednovalec, SOHC, 4 ventily, EFI 
  Objem                                695 ccm
  Vŕtanie x zdvih                                102 x 85 mm
  Zapalovanie                                CDI 
  Chladenie                                kvapalinové, elektrický ventilátor 

  Hnací systém
  Pohon                                2x4 / 4x4, elektricky prepínateľný 
  Prevodovka                                automatická Duramatic, L/H/N/R, brzdenie motorom 
  Uzávierka p. diferenciálu                                áno, elektrické ovládanie 
  Prevod                                predný + zadný kardan 

  Podvozok
  Zavesenie predné                                nezávislé dvojité A-ramená 
  Zavesenie zadné                                nezávislé dvojité A-ramená 
  Tlmiče predné                                hydraulické, 5 - polohové nastavenie prepätia pružín 
  Tlmiče zadné                                hydraulické 
  Zdvih tlmičov P/Z                                254 / 254 mm 
  Brzdy predné                                2 x hydraulická, kotúčová 
  Brzdy zadné                                1 x hydraulická, kotúčová 
  Pneu predné                                25 x 8-12 
  Pneu zadné                                25 x 10-12 

  Rozmery a hmotnosti
  Celková dĺžka                                2195 mm
  Celková šírka                                1257 mm
  Celková výška                                1232 mm
  Hmotnosť bez náplní                                344 kg
  Palivová nádrž                                24,6 litrov

  Legislatíva
  Homologizácia                                áno 
  COC list                                áno 
  Technický preukaz                                áno 
  Vodičské oprávnenie                                skupina B (osobný automobil) 

  Ostatné
  Farba                                Červená 


<<  3/6 >>

Zdielajte tento produkt
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print


© Všetky práva vyhradené - www.stvorkolky.sk
Tvorba web stránok

Všetky práva vyhradené - www.stvorkolky.sk
Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT
Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies